Dekoracje florystyczne na ślub i wesele w plenerze

Ślub i wesele w ogrodzie, na plaży, czy wśród leśnej przyrody to coraz chętniej wybierane rozwiązania i nie ma co się dziwić, ponieważ dają szansę na to, by zrealizować swój wielki dzień w nieco luźniejszej atmosferze. Aby jednak całe przedsięwzięcie się udało, trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca ślubu oraz wesela. Istotne znacznie mają tutaj dekoracje, zwłaszcza florystyczne, więc lepiej nie rezygnować z ich wykorzystania. Tylko po jakie dekoracje florystyczne na ślub i wesele w plenerze sięgnąć? Jak mądrze wybrać coś dla siebie? Podpowiadamy!

Dekoracje florystyczne na ślub i wesele w plenerze – czym się kierować przy wyborze?

Wydawać by się mogło, że wystarczy sięgnąć po piękne dekoracje florystyczne, by stworzyć odpowiedni klimat na ślub i wesele w plenerze. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcemy, by wszystko ze sobą współgrało, to należy zawsze poświęcić więcej czasu na wybór dekoracji florystycznych. Dobrą praktyką jest dobranie dekoracji, które wpiszą się w krajobraz miejsca, w którym będzie odbywać się ślub oraz wesele. To jednak nie wszystko, ponieważ nie możemy także zapominać o wybranym motywie przewodnim, czy stylu, w którym ma się odbyć uroczystość.

Dekoracje florystyczne na ślub i wesele w plenerze – jakie wybrać?

Jeśli stawiamy na ślub i wesele plenerowe w stylu rustykalnym, to dobrym wyborem, zarówno na bukiet ślubny jaki i dekoracje, mogą okazać się kwiaty polne w towarzystwie zieleni, drewna, które zachowują wiejski klimat. Przy planowaniu ślubu i wesela w stylu boho warto pomyśleć o dekoracjach z dużą ilością zieleni i kolorowych kwiatów. Dobrym wyborem będą również girlandy kwiatowe, czy ozdobne zielone wianki z kwiatami, które pięknie będą zdobić krzesła dla Młodej Pary.

Plenerowy ślub i wesele w stylu glamour zachęca do tego, by wziąć pod uwagę bardziej gustowne dekoracje florystyczne. Kompozycje kwiatowe można ustawić na białych postumentach, czy nawet na eleganckich szkłach i nie powinno ich brakować ani na ślubie plenerowym, ani na weselu.