Gdzie zorganizować ślub plenerowy w Mazowieckim?

Warszawa i okolice daje nam całkiem sporo możliwości na organizację ślubu w plenerze. O czym dokładnie mowa? Gdzie możemy zorganizować ślub plenerowy w Mazowieckim? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów! Sprawdźcie je koniecznie!

Ślub cywilny w plenerze w Mazowieckim

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom i oczekiwaniom Par Młodych, urząd stanu cywilnego postanowił lekko zmodyfikować ceremonię zaślubin. Oznacza to, że nie tylko można zdecydować się na ceremonię ślubną w placówce urzędu stanu cywilnego, ale również w wielu innych miejscach, w tym również w plenerze.

Dzięki temu, jeśli planujemy ślub cywilny, to mamy pełną swobodę przy wyborze odpowiedniego miejsca, a Mazowieckie to duże województwo, że na pewno nie zabraknie w nim ciekawych terenów, czy obiektów, które można przeznaczyć na to wydarzenie. Szczególnie atrakcyjne sale weselne z ogrodami zaproponuje nam sama Warszawa. W sali weselnej możemy zorganizować zabawę, zaś teren danego obiektu przeznaczyć na organizację ślubu w plenerze. Takie rozwiązanie nie tylko jest wygodne, ale również daje dużą oszczędność czasu, który nie trzeba będzie tracić na dojazdy.

Gdzie w takim razie zorganizować ślub w plenerze w Warszawie i okolicy? Godny polecenia jest Folwark Ruchenka, który sprawdzi się przy okazji ślubu plenerowego w stylu rustykalnym lub boho. Jest to bardzo urokliwe miejsce ze stodołą, która stała się prawdziwym hitem weselnym, więc szkoda jej nie wykorzystać również na swoim przyjęciu.

Innym, również ciekawym miejscem jest Hotel Borowina. Jest to miejsce oddalone od Warszawy o około 26 km. Na pewno Hotel Borowina przypadnie do gustu tym parom, które chcą zorganizować ślub i wesele w stylu prowansalskim, czy greenery. Warto również wspomnieć, że Hotel Borowina zapewnia też świetną bazę noclegową, więc nie będzie też problemu z zapewnieniem gościom miejsca do odpoczynku.

Poza tym nie zapominajmy o bardzo urokliwych plażach w samej Warszawie, ogrodzie botanicznym, jak i wielu pięknych parkach, które również mogą stać się idealnym miejscem na ceremonię zaślubin. Oczywiście organizacja ceremonii w takich miejscach wymaga stosownego pozwolenia, ale wystarczy dopełnić formalności, by wziąć ślub z widokiem na centrum stolicy o zachodzie słońca. Idealnym miejscem na organizację ślubu w plenerze może okazać się również nasz ogród. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią, to wystarczy ją odpowiednio zaaranżować i już będzie można wziąć ślub w miejscu, które jest nam dobrze znane.

Ślub kościelny w plenerze w Mazowieckim

Organizacja ślubu kościelnego, czy konkordatowego w plenerze już nie będzie takim prostym zadaniem. Musimy liczyć się z tym, że sakrament ślubu musi odbyć się w kościele, ponieważ jest to miejsce uświęcone. Alternatywą dla kościołów są jedynie małe kapliczki w parkach, lesie, czy górach. Zdarzają się przypadki, gdzie wyrażana jest zgodna na ślub kościelny w plenerze, gdy mamy do czynienia z poświęconą ziemią, czy nawet z ołtarzem polowy. Jednak zanim zabierzemy się za organizację takiego ślubu w plenerze, to najpierw trzeba sporządzić odpowiedni wniosek i złożyć go do biskupa, a następnie poczekać na odpowiedź.