Ile kosztuje wedding planner?

„Konsultant ślubny cena” to jedno z najczęściej wpisywanych zapytań w wyszukiwarce internetowej i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każda przyszła młoda para pragnie dowiedzieć się, czy będzie w stanie pokryć koszty związane z jego honorarium. Jaka będzie odpowiedź na to pytanie? To już nie jest takie pewne, ponieważ ostateczne koszty wedding plannera zależą od wykonywanej usługi. Poniżej przedstawiamy przykładowe pakiety, na które można się zdecydować, więc na pewno dostarczą przydatnych informacji i pomogą rozwiać wątpliwości dotyczące kosztów. Zachęcamy zatem do krótkiej lektury!

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela

Kompleksowa organizacja ślubu i wesela oznacza przejęcie na siebie wszystkich zadań organizacyjnych. Tym samym para młoda może spać spokojnie, ponieważ jedyne, co musi zrobić, to podać swoje oczekiwania konsultantowi ślubnemu. On bazując na nich, poszuka odpowiedniej sali weselnej, zespołu/DJa, fotografa ślubnego, kamerzysty, czy kwiaciarki.

W pakiecie uwzględniona jest również koordynacja ślubu i wesela, więc konsultant będzie obecny również w dniu ślubu i będzie czuwał nad tym, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. Orientacyjny koszt kompleksowej organizacji ślubu i wesela to 8000 – 15000 zł.

Częściowa organizacja ślubu i wesela

Młode pary mogą również decydować się tylko na częściową organizację ślubu i wesela przez konsultanta ślubnego. Taki wybór okazuje się dobrym pomysłem, gdy nie są w stanie zmierzyć się ze wszystkim sprawami we własnym zakresie, a nie chcą obarczać nimi bliskich. Decydując się na taką usługę, można wybrać około 5-8 usług, które przejmie na siebie konsultant i orientacyjne koszty będą wynosiły od 6000 zł do 8000 zł.

Koordynacja dnia ślubu i wesela

Pary, które zdecydują się na samodzielne dopełnienie spraw organizacyjnych, ale będą poszukiwały kogoś, kto zajmie się koordynacją dniu ślubu i wesela, również mogą liczyć na wsparcie wedding planner’a. W tym przypadku organizator ślubny odpowiada za stworzenie szczegółowego scenariusza całej uroczystości, a także pilnuje, aby później wszystko przebiegło zgodnie z planem. Koszt takiej usługi to 2000 – 4000 zł.