Jak zorganizować udane poprawiny weselne?

Planujecie organizację poprawin po swoim weselu? Nie wiecie, jak je zorganizować, by były udane? My wiemy i chętnie podzielimy się swoją wiedzą, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Gdzie zorganizować poprawiny wesela?

Na początek trzeba się zastanowić, gdzie dokładnie chcemy zorganizować poprawiny wesela. Czy będzie to sala weselna, w której odbyło się nasze przyjęcie? A może jednak myślimy o poprawinach w swoim ogrodzie, domu lub innym miejscu? Na pierwszy rzut oka można uznać, że każde miejsce będzie idealnym wyborem, ale praktyka pokazuje, że zwykle na poprawiny sprawdzają się te miejsca, które zapewniają więcej miejsca, ponieważ goście lubią jeszcze się pobawić. Dlatego koniecznie musimy postawić na takie miejsca, które zapewnią odpowiednią przestrzeń do zabawy. Mieszkanie, czy dom pewnie nie sprawdzą się w tym przypadku, ale ogród, czy właśnie sala weselna, w której organizowaliśmy przyjęcie weselne już tak, więc warto mieć to na uwadze.

Organizacja poprawin wesela – o czym jeszcze pamiętać?

Skoro zdążyliśmy już ustalić, że koniecznie musimy zadbać o odpowiednią przestrzeń do zabawy, to nie zapominajmy również o muzyce. Zespół weselny zwykle towarzyszy nam tylko przez jeden wieczór, ale to wcale nie oznacza, że nie jest otwarty na oczekiwania swoich klientów. Jeśli poprosimy go o oprawę muzyczną na poprawinach, to możemy być pewni, że chętnie podejmie się zadania i dalej będzie bawił gości. Na poprawiny dobrym wyborem może okazać się również DJ, czy nasz sprzęt z domu, o ile wiemy, jak go przewieźć w bezpieczny sposób.

Poza tym powinniśmy również pamiętać o tym, że udane wesele to jedno a poprawiny są mniej formalnym spotkaniem, więc lepiej na nie zaprosić już tylko najbliższych. Przełoży się to nie tylko na oszczędności, ale również sprawi, że w końcu będziemy świętowali w gronie najbliższych.  Nie ma znaczenia, czy będzie to najbliższa rodzina, przyjaciele, czy znajomi. Ważne, by były to osoby, z którymi będziemy czuli się dobrze i którzy zadbają o to, by odpowiednio uczcić ten wyjątkowy moment.