Oryginalny ślub w stylu lat 20 – Wielki Gatsby

The Great Gatsby, powieść, za której powstaniem stoi pisarz Scotta Fitzgeralda, zna chyba każdy, a jeśli nie, to na pewno ekranizację  Baza Luhrmanna z 2013 pod tytułem “Wielki Gatsby”, gdzie w rolę głównego bohatera wcielił się sam Leonardo DiCaprio.

Film stał się na tyle popularny, że coraz częściej zaczęto organizować imprezy w stylu Wielkiego Gatsby, w tym również stał się to motyw pojawiający się na weselach. Fenomen organizacji ślubu w stylu lat 20 trwa do dziś i daje świetną szansę na organizację oryginalnego wydarzenia.

Ślub w stylu lat 20, czyli jaki?

Film „Wielki Gatsby” przeniósł nas na salony lat 20, czyli czasu, który obfitował w wieczne świętowanie, rozkosz, bogactwo, oraz wystawne imprezy. Nie brakowało na nich jazzu, tańców do rana, dużej ilości szampana oraz whisky. Żeby odtworzyć klimat lat 20, jak również samego filmy, wystarczy zebrać trochę informacji o tamtej epoce. Wtedy dojdziemy do wniosku, że nie może na nim zabraknąć przepychu, frędzli, piór, pereł oraz lśniących i efektownych dodatków.

Zobacz jak można zorganizować ślub w stylu lat 20.

Sala weselna i stoły w stylu lat 20

Kluczowym elementem organizacji ślubu w stylu lat 20 będzie wystrój sali weselnej, jak również stołów. Idealny miejscem na organizację takiego ślubu będzie teatr lub zabytkowa kamienica, ale również tradycyjną salę można przygotować zgodnie z wybrany stylem. Ważne, aby mieniła się złotem, podobnie jak i stoły. Potrzebne nam będą również ciężki kotary w oknach, czy reflektory, czy dekoracje z piór, pereł oraz cekinów. Dodatkową atrakcją może być bar serwujący wyłącznie whiskey oraz cygara.

Ubiór w stylu lat 20

Aby Młoda Para, jak i sami goście wpasowali się w styl organizowane wesela, to jego charakterystyczne elementy muszą pojawić się również w samych strojach. Po raz kolejny warto w stroje wpleść pióra, które świetnie sprawdzą się zamiast welonu, czy kwiatów. Jeśli suknie to koniecznie z koronkami, zaś w przypadku panów obowiązkowy powinno postawić się na eleganckie smokingi.

Taki ślub na pewno będzie oryginalny, elegancki i ponad miarę fotogeniczny dlatego warto zatrudnić profesjonalnego fotografa, który godnie upamiętni takie wydarzenie jak choćby fotograf ślubny Albert Czyżowicz.