Wesele w stodole – przyjęcie w rustykalnym stylu

Planujecie przyjęcie w rustykalnym stylu? Nie wiecie jednak, gdzie dokładnie je zorganizować? A może szukacie pomysłu na przyjęcie w rustykalnym stylu? Koniecznie pomyślcie o przyjęciu w stodole!

Przyjęcie w rustykalnym stylu, czyli jakie?

Na początek warto ustalić, z jakim dokładnie stylem przyjęcia weselnego mamy do czynienia. Co skrywa się pod terminem rustykalnego stylu? Styl rustykalny ściśle nawiązuje do prostoty wiejskiego życia, jak również do kontaktu z naturą. Dlatego dla tego stylu charakterystycznymi elementami są ekologiczne dekoracje, jak również materiały, które pochodzą tylko z naturalnych surowców.

Organizując przyjęcie weselne w stylu rustykalnym, rezygnuje się z przepychu i eleganckich strojów na korzyść lekkiej atmosfery i zwiewnych strojów. Nie inaczej jest w przypadku miejsca, gdzie organizuje się samo przyjęcie. Idealnym wyborem są miejsca zachowane w drewnie, blisko natury, a więc na pewno dobrym wyborem będzie właśnie wiejska chata, dworek, czy stodoła.

autor: Paweł Kotas

Gdzie szukać stodoły na przyjęcie w rustykalnym stylu?

Wielu z nas może uznać, że znalezienie stodoły w rustykalnym stylu będzie graniczyło z cudem. Jednak wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, by dojść do wniosku, że miejsc przystosowanych do organizacji wesela w rustykalnym stylu jest bardzo wiele. Wszystko to efekt tego, że coraz więcej osób odchodzi od przepychu i stawia na proste przyjęcia weselne w gronie najbliższych osób.

Jest to nie tylko wygodniejsza forma celebracji tego wyjątkowego dnia, ale również niosąca większe oszczędności, ponieważ nie każdy chce wydać wszystkie oszczędności w jeden wieczór. Decydując się na przyjęcie w stodole, można ograniczyć wydatki i przy okazji zapewnić wszystkim nietuzinkowe wrażenia, ponieważ jest to bardzo magiczne miejsce.

Gdzie w takim razie poszukać odpowiedniej stodoły? Zobacz przykład z Mazowsza: Osada Młyńska wesele. Na pewno dobrym wyborem będzie skorzystanie z pomocy Internetu, zwłaszcza że w ten sposób możemy szukać stodoły w dogodnym dla siebie miejscu i czasie. Jedyne, czego będziemy potrzebowali, to telefonu z dostępem do sieci, czy nawet laptopa. Do szukania możemy wykorzystać wyszukiwarkę internetową, branżowe portale, czy nawet media społecznościowe.

Przyjęcie weselne w stodole w rustykalnym stylu – jak je zorganizować?

Jeśli uda nam się znaleźć wymarzoną stodołę, to nie pozostaje nam nic innego, jak zabrać się za planowanie przyjęcia. Na pewno warto zadbać o odpowiedni catering, czy oprawę muzyczną, ponieważ trudno wyobrazić sobie udaną imprezę bez jedzenia, czy zabawy do białego rana. Godne uwagi są zespoły weselne, które grają muzykę na żywo, ponieważ to właśnie one wpasują się w klimat rustykalnego wesela. Nie zapominajmy również o tym, by postawić na odpowiednie dekoracje. Dla stylu rustykalnego charakterystyczne są naturalne dekoracje, więc na pewno warto sięgnąć po takie. Na przyjęciu weselnym w rustykalnym stylu nie może zabraknąć także kwiatów. Co ciekawe, w tym przypadku również nie musimy sięgać po drogie kwiaty. Dobrym wyborem mogą okazać się kwiaty polne, czy nawet te, które mamy w swoim ogrodzie.