Wybór najlepszej sali weselnej na Śląsku – na co zwrócić uwagę

Pragniecie, by Wasza sala weselna była najlepsza? Nie wiecie, jak wybrać najlepszą salę weselną na Śląsku? A może szukacie wskazówek, które podpowiedzą Wam, na co zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty, którymi warto się zainteresować, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Lokalizacja sali weselnej

Najważniejsze powinno być dla nas, gdzie dana sala weselna się znajduje. Im będzie to miejsce bliżej kościoła, czy urzędu stanu cywilnego, w którym bierzemy ślub, tym lepiej, ponieważ dzięki temu nie tylko my, ale również nasi goście nie będą mieli trudności z dotarciem na salę weselną. Co więcej, jeśli będzie to sala bardziej oddalona, to trzeba liczyć się z tym, że również dojazd zajmie o wiele więcej czasu, a nie ma sensu go tracić na stanie w korkach, czy długie dojazdy. Lepiej przeznaczyć ten czas na zabawę i spędzenie czasu z gośćmi. Warto również chwilę poświęcić na sprawdzenie samego otoczenia. Dobrym wyborem będzie sala weselna, która znajduje się w urokliwym miejscu, ponieważ dzięki temu zyskamy szansę na ładną sesję plenerową którą wykona Wam profesjonalny fotograf ślubny ze Śląska.

Wielkość sali

Wybierając salę weselną na Śląsku, warto również sprawdzić wielkość danej sali. Idealnym wyborem będzie sala z optymalną wielkością, która będzie w stanie pomieścić wszystkich zaproszonych przez nas gości. Nie może być ona ani za mała, ani też za duża. Za mała sala sprawi, że goście nie tylko będą mieli komfortu w czasie spożywania posiłków, ale również zabawy. Z kolei za duża sala sprawi, że goście się rozproszą i będzie wyglądała na pustą i to bardziej, niż jest, a to przełoży się również na niezbyt dobrej jakości film ślubny, więc lepiej o tym pamiętać i stawiać na salę, która będzie optymalnej wielkości. Świetnie zestawienie na swoim blogu prezentuje Dawid Zieliński: topowe sale weselne Śląsk.

Nagłośnienie i oświetlenie

Jeśli chcemy, aby cała impreza odbyła się zgodnie z naszymi marzeniami, a także, żebyśmy mieli idealne warunki do zabawy, to warto sprawdzić, czy dana sala weselna jest dobrze nagłośniona. Jeśli mamy do czynienia ze słabą akustyką, to niestety echo na sali będzie się niosło, a to sprawi, że nawet świetny zespół nie będzie w stanie zaprezentować swoich umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia. Jeśli chcemy mieć zapewnioną świetną pamiątkę w postaci zdjęć, czy filmu ślubnego, to musimy zyskać pewność, że wybrana przez nas sala ma dobre oświetlenie.