Zdjęcia z koncertów – poradnik dla początkującego fotografa jak fotografować koncerty

Jesteś początkującym fotografem? Pragniesz robić fajne zdjęcia na koncertach, lecz nie wiesz, jakie kroki podjąć w tym kierunku? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

Na koncerty zawsze zabieramy dobry aparat

W robieniu zdjęć na koncertach, jak i na innych wydarzeniach zawsze trzeba korzystać z jakościowego sprzętu. Jeśli zatem mamy w planach udział w koncercie i chcemy zapewnić sobie z niego kilka świetnych ujęć, to lepiej więcej uwagi poświęcić temu, jaki aparat fotograficzny planujemy ze sobą zabrać. Dla początkujących fotografów często wszystkie aparaty wydają się takie same. Niektórzy nawet uważają, że dobry fotograf będzie w stanie zrobić piękne ujęcia na telefonie.

Jednak trudno o dobre zdjęcia, gdy nasz sprzęt nie jest przystosowany do tego, by je robić. Dlatego nie rezygnujemy z zabrania ze sobą dobrego aparatu, ponieważ to on wpłynie na jakość zdjęć. Aktualnie na rynku czeka na nas wiele różnego typu aparatów i to z różnej półki cenowej. Oczywiście nie musimy od razu sięgać po najdroższy.

Aparat fotograficznej ze średniej półki cenowej również może okazać się dobrym wyborem i na pewno nie zawiedziemy się, gdy wybór padnie na lustrzankę. Taki wybór sprawi, że nie będzie trudności z ustawieniem dużej przesłony. Do tego unikniemy też szumów, więc to optymalne warunki do tego, by zapewnić sobie dobre ujęcia w czasie koncertu.

Na koncertach należy odpowiednio ustawić parametry aparatu

Posiadanie dobrego aparatu to połowa sukcesu, ponieważ jeszcze musimy pamiętać o dostosowaniu parametrów w naszym aparacie. Jest to szczególnie ważne, gdy przyjdzie nam robić zdjęcia po zmroku, przy niezbyt korzystnym świetle. W takich przypadkach warto wypróbować różne ustawienia lub od razu skupić się na tym, by wszystkie kadry zostały zapisane w formacie RAW. W ten sposób nawet jeśli nasze ujęcia nie będą zbyt dobre, to później będziemy mogli nad nimi popracować z pomocą specjalistycznych narzędzi.